Dlaczego schody strychowe

Tanie strychowe schody

Dla posiadacza strychu, który nie jest eksploatowany codziennie, któremu zależy na zachowaniu estetyki poddasza, a także zmaksymalizowaniu ilości wolnego miejsca – praktyczniejszym wyborem od tradycyjnych schodów wolno stojących będą schody strychowe rozkładane.

Jest to o tyle ważne, że strych zaczyna pełnić coraz ważniejszą rolę w dzisiejszych czasach, gdy standardem staje się budowanie domu bez podpiwniczenia.

Ze względu na łatwość montażu nie powinny sprawiać trudności nawet jednej osobie, a fakt że składają się do rozmiaru kompaktowej skrzyni ukrytej ponad stropem czyni je wygodnym i praktycznym wyborem dla Twojego poddasza.

Schody strychowe zajmują bardzo mało miejsca, umożliwiając zagospodarowanie przestrzeni wedle własnego uznania. Mogą być obudowane balustradą dla dodatkowego bezpieczeństwa w przestrzeni strychowej. Dla zapewnienia łatwości użytkowania możliwym jest zainstalowanie poręczy przy schodach. Aby ograniczyć poślizg w formie rozłożonej, końcówki nóg schodów można dodatkowo wyposażyć w stopki antypoślizgowe.